Atatürk Enstitüsü Seminerleri: 15 Aralık 2017 Cuma

 

Bu seminerimizde, Bitcoin ve onun altinda yatan blockchain teknolojisini Turkiye’de en iyi bilenlerden biri olan Cemil S. Turun ile birlikte olacağız. Turun hem bu teknolojiyi anlatacak, hem tarihte “para” kavrami uzerine dusunecegiz, hem de blockchain teknolojisinin sosyal bilimleri, ekonomiyi, ozellikle de finansi, nasil degistirebilecegi uzerine duracagiz.

CEMİL ŞİNASİ TÜRÜN: Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik mühendisliği ve Bilkent Güzel Sanatlar Fakültesi, Bilgisayar Grafiği MFA derecesi vardır. 25 senedir ülkemizin ilk web sitelerinden 3D bilgisayar oyunlarına, milyonlarca kişiye erişmiş dijital pazarlama kampanyalarına kadar pek çok proje ve ürün yaptı. Kayme isimli para sistemi ve sanal dünyasının imalatı üzerine 2008 yılında yerli ve yabancı risk sermayesi desteğiyle bir start-up kurdu. Günümüzde aynı yapıları bu defa blockchain teknolojisi kullanarak yeniden deneme hazırlığında.

Seminerlere enstitü dışından katılmak isteyenlerin 14 Aralık 2017 tarihine kadar gamzecanli@gmail.com adresine veya Ataturk Enstitüsü Sekreterliğine bildirmeleri gerekmektedir.